Думки вголос. Про чоловіка і його часу.

Стаття Ткаченко Павла Михайловича. в журналі «Колесо життя » № 9 , 2010р.

Так, часу не вистачає : вдоволена життя передбачає працю , і тому сучасне суспільство проміняло час на гроші. Хронічна втома підриває здоров'я , зникає радість життя. І тільки в рівновазі між роботою і відпочинком , потребами сім'ї та хобі ми можемо знайти ту золоту середину , коли життя приносить справжнє задоволення . У пошуку цієї середини допоможе визначення важливості цінностей і цілей.

Цінностями можуть бути духовне і фізичне здоров'я , улюблена робота , сім'я , друзі , права і можливості , цілями -освіти , машина , відпустку , хобі , достаток.Но тільки при збігу цінностей і цілей життя набуває осмислений і упорядкований характер , що дає більше спокою і здоров'я , а не забирає їх так , як це відбувається у тих, чиє життя хаотична, незбалансована і не має плано.

Другим критерієм осмисленого ставлення до свого життя може служити оцінка - « Головне ! » « Важливе »! Це дозволить помічати і відсівати , те що не має більшої ценності.Пробіваясь крізь рутинні важливі справи , відкладаючи на потім все нібито незначне , ми пропускаємо повз себе головне -то , як ростуть наші діти , як змінюються наші близькі , як змінюється світ навколо нас і те як змінюємося ми самі.Продолжаем звично мислити старими категоріями , а потім дивуємося : коли моя дитина навчився палити , коли моя дружина так від мене віддалилася ?

Погоня за птахом щастя не завжди закінчується на користь мисливця -птиця спіймана а щастя нет.Где воно ? Чому лише з віком розумієш цінність кожної хвилини і платиш за це свою ціну ... Чоловік є головним добувачем як фінансових так і матеріальних коштів для своєї семьі.В добі 24 години , але різні чоловіки упресовують в них різні події , через розуміння і знання тих , чи інших істин і законів.

Він за своєю природою і призначенням є найголовнішим завойовником времені.Ему за духом дано облагороджувати це простір , будувати на землі будівлі , створювати сім'ю і виховувати детей. звертаюся до чоловіків. Запитайте у себе : «Коли я востаннє творив своїми руками , вкладаючи свої думки і бажання , висловлюючи свою душу через творіння ? ». Робота не вважається . Скільки часу ви приділяєте розвитку духовності та творчості своєї дитини - майбутньому батькові , або матері ваших онуків , майбутньому громадянинові України ? Психологи стверджують , що якби батьки приділяли своїй дитині 1-2 години щодня , то багато питань у сім'ї та державі були б вирішені .

У гонитві за чимось ми , чоловіки , не завжди пам'ятаємо про найголовніше - про відповідальність , яку на нас поклали Бог і батьки , що призвели нас у цей світ . А це відповідальність з моменту усвідомлення себе і до останнього подиху , ким би ми не були в цьому сьогоднішньому втіленні , - відповідальність за себе , за всіх , за все!

Просвітлена людина сформулював питання про цінності і цілі для себе і для кожного: «Хто я ? Звідки прийшов ? Куди йду? Як довго тут буду ? » Запитайте у себе :« Який я воїн ? Воїн світла , чи воїн темряви ? А воїн чи я ? » Напівтони тут недоречні як життя і смерть , як достаток і бідність , як добро і зло , як перемога і поразка для окремо взятого чоловіка чи для всієї націі.Ответьте собі чесно і багато що стане зрозуміло.

«Краса - це багатство жінки , а багатство - це краса чоловіка ». Як не парадоксально це звучить , а при детальному вивченні виявляється правдою . Мудреці кажуть , що по-справжньому жінка закохується не в чоловіка , а в результати його творчості , а це все , що його оточує: діти, дім , сад ...

Традиційно чоловічі функції: мати бачення , бути лідером , вчителем , добувачем і захисником. При вихованні дітей головним зразком є статевий поведінковий ознака : « Як тато ! Як мама ! ».

Основне завдання батька - створити резерв вільного часу для своєї дитини і допомогти йому сформувати духовно -психологічну основу , культивувати його вміння і навички , допомогти йому завоювати повагу і симпатії однолітків і значущих для нього дорослих , коли він так ранимий і залежить від чужих думок і оцінок .

Що може бути цікавіше , ніж готувати свою дитину до життя , бачити його успіхи , його радість , виховувати в ньому дух будівничого і творця ? Дефіцит любові та уваги батьків до дитини породжує у нього агресію до тварин , людей і обществу.Задача дорослих - за допомогою любові і залучення в творчість , перенаправити цю агресію в русло творення, створювати атмосферу , в якій дитина буде жадати максимально проявити і виразити себе у творчості .

Подолані труднощі сформують вольові , духовні та фізичні якості , створять модель цінностей , які будуть рушійною силою в досягненні життєвих цілей. Сформується життєва формула « Бути - Робити - Мати ». Не важливо , якої мети доб'ється дитина , важливо , ким він стане по дорозі до цієї мети !

Звички дітей залежать від характеру батьків , від характеру живуть в країні людей залежить доля країни .

Чоловік , як творець і творець , служить своїй сім'ї , суспільству , Батьківщині , захищає їх , а це найголовніші його призначення - лише б він робив це щиро .

Чоловікові потрібна відповідальність перед сім'єю , суспільством , державою - він для цього створений. Якщо з якихось причин це призначення не виконується , чоловік не може себе реалізувати. Почуття нереалізованості тисне на чоловіка зсередини , і, намагаючись його позбутися , він починає вдаватися в різні крайнощі (алкоголь , наркотики , азартні ігри).

Чоловік повинен відчувати навантаження на психіку і тіло , йому потрібні стрес , пристрасть , ідея , йому потрібна перемога над собою , він жадає затребуваності. Відмовляючись від відповідальності за те , що він повинен робити , чоловік приносить катастрофічні лиха , що загрожують демографічними кризами , падінням моралі , тягнуть за собою знищення сімейних цінностей , та й усього суспільства в цілому.

Неможливо вимагати мужності і героїзму , сили духу і тіла від особистості, що не поставивши її в умови прояву цих якостей.

Питання: що необхідно робити , щоб направити чоловіка в русло творення і творчості на благо сім'ї та суспільства?

Це питання правителі і керівники всіх країн і народів задавали завжди .

... Як і який чоловік виховується зараз сім'єю , суспільством , державою , адже він візьме через 30 років на себе відповідальність за все, що навколо , чи? .. Один з українських політиків якось сказав: « Ідея национального згуртування НЕ спрацював ». Не вірю!

Не вірю! Відвідуючи Сорочинський ярмарок , де дух і творчість нації. Не вірю! Відвідуючи театр , де душа і почуття нації. Не вірю! Відвідуючи футбол , де емоції і слава нації.

А вірю в чоловіка - у його дух , душу , сильне тіло ! Вірю в чоловіка , який змінює простір , будує будинки , випромінює любов до жінки , до Батьківщини. Вірю ! Вірю ! Вірю !

Павло Ткаченко

Ткаченко П.М. в РАДО

Наши друзья